Hakkımızda

Usanmaz Hukuk Bürosu bünyesinde özellikle İş Hukuku, Uluslararası Hukuk, İcra İflas Hukuku, Ticaret Hukuku,Tüketici Hukuku, Aile Hukuku,Vergi Hukuku, İdare Hukuku ve Sigorta Hukuku alanları yoğunlaşmış olup çalışan avukat ve stajer ekibimizle danışmanlık yaptığımız şirketlere müşavirlik ve avukatlık hizmeti sunulmaktadır.

Büronun kurucusu olarak, şahsım 1996 Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Bu tarihten itibaren sırasıyla, DUSA A.Ş. ( 1996 ), PEKİN & PEKİN HUKUK BÜROSU ( 1997-1998) ve TOPRAKBANK A.Ş.’de ( 1998-2001 ) çalıştım. 2001 yılından bugüne Usanmaz Hukuk Bürosu bünyesinde serbest avukat olarak faaliyetlerime devam etmekteyim.
Serbest avukatlık öncesinde uluslar arası hukuk sözleşmelerinin incelenmesi, yabancı ortaklı şirket kuruluşları,hisse devirleri, İcra Hukukuna ilişkin ihtilaflı işlerin takibi, çözümü ve organizasyonu üzerinde yoğun çalışmalarım olmuştur.

İş Hukuku konusunda ihtisaslaşmış ve uzmanlaşmış bir büro olarak Eğitim Kurumları ile ortak çalışmalarımızda mevcuttur. Bu çerçevede şahsım nezninde İş Hukuku alanında şirketlere özel eğitim hizmetleri de verilmektedir. Zira İş Kanununda yasal mevzuat değiştikten sonra bu alanda ihtisaslaşmanın sonucu İşe iade ve diğer davalarda emsal olucak ilk Yargıtay kararları tarafımızdan gerçekleştirilmiştir.

Şirketler açısından yaptığımız çalışmalar nezdinde de mutlak surette danışmanlık yapılan şirketlerin tüm yasal zorunlu sözleşmeleri oluşturulur , varolan sözleşmeler incelenir oluşabilecek yasal problemlerin bertaraf edilmesi sağlanır;ihtilaflı durumların çözümü , alacak takipleri, iş davaları, ulusal ve uluslararası şirket ortaklıkları ve diğer hukuksal sorunları çözüme kavuşturulur.

Hukukun diğer alanları kapsamında da , site yönetimi danışmanlık hizmetleri,aile hukuku, kamulaştırma ve kamulaştırmasız el atma davaları, tüketici davaları, alacak davaları ve diğer hukuki işlemler çerçevesinde faaliyetlerimiz sürdürülür.
Hukuk Büromuz, tevdi almış olduğu işleri ; öncelikle iyiniyet, güven ve dürüstlük ilkesi çerçevesinde mesleki tecrübesi, çalışma kültürü ve disiplinli ekibi ile meslek kuralları ve yasalara uygun şekilde icra etmektedir. 
 
Av. Banu Usanmaz Kurtuluş